Forum rules
Δεν επιτρέπεται κανένα είδους Spam ή διαφήμισης. Μην δημοσιεύετε θέματα σε ότι αφορά βία,χυδαία - αισχρή συμπεριφορά,μην εκφράζετε μίσος ή οτιδήποτε σεξουαλικό περιεχόμενο.Να είστε ευγενικοί και να σέβεστε τους άλλους. Σε όποια περίπτωση αυτής την συμπεριφοράς οποιασδήποτε βαθμίδας στο Site που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί επιθετική προς τα μέλη του θα διαγράφετε χωρίς καμία προειδοποίηση.
Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε επικοινωνήστε με "The team" χρησιμοποιώντας το Link στο κάτω μέρος της σελίδας.
Ευχαριστούμε.
Almuric
Posts: 7
Joined: Tue Apr 16, 2019 5:52 pm

Μη συμβατός τύπος υπότιτλων για το CD 1. Μόνο srt, sub, smi, txt και ssa τύποι υποστηρίζονται B.

Tue Apr 16, 2019 5:56 pm

Καλησπέρα κι από εμένα, μόλις δημιούργησα τον εδώ λογαριασμό. Προσπαθώ να ανεβάσω έναν υπότιτλο απ' το "Ανέβασμα υποτίτλων" του "Opensubtitles" και μου βγάζει αυτό το μήνυμα, το οποίο δεν καταννοώ. Τι πρέπει να κάνω για ν' ανέβει ο υπότιτλος κανονικά; Κατέβασα εν τω μεταξύ την εφαρμογή "OpenSubtitles Uploader" προσπάθησα και από εκεί να τους στείλω και μου έβγαλε ένα μήνυμα που ξεκινάει: "The subtitle has invalid format, review it before uploading to Opensubtitles...". Τι σημαίνουν όλα αυτά και τι φταίει στο αρχείο μου; Μπορώ να το στείλω σε κάποιον admin απ' το e-mail μου να το εξετάσει;

User avatar
firerm
Subtitles Admin
Posts: 105
Joined: Sun Sep 06, 2015 3:17 pm

Re: Μη συμβατός τύπος υπότιτλων για το CD 1. Μόνο srt, sub, smi, txt και ssa τύποι υποστηρίζονται B.

Tue Apr 16, 2019 8:29 pm

Ο Υπότιτλος πρέπει να είναι srt ( καλό θα είναι να είναι σε UTF-8) ο υπότιτλος ίσως δεν ανεβαίνει επειδή περιέχει διαφημιστικό περιεχόμενο για άλλο site ή χαρακτήρες ASCII που δεν επιτρέπονται. Υπάρχει και μια άλλη πιθανότητα εκείνη την στιγμή ο Server να είχε πρόβλημα. Αγνόησε την εφαρμγή για Upload και ανέβασε ξανά τον υπότιτλο. Όσο αφορά αν θέλεις να τον ανεβάσω εγώ ανέβασε τον υπότιτλο στο drive.google.com και δώσε μου την URL να το ανεβάσω ...
:)
https://[URL removed by SmallBrother]/

Almuric
Posts: 7
Joined: Tue Apr 16, 2019 5:52 pm

Re: Μη συμβατός τύπος υπότιτλων για το CD 1. Μόνο srt, sub, smi, txt και ssa τύποι υποστηρίζονται B.

Wed Apr 17, 2019 3:20 am

Ανέβασα εν τω μεταξύ τους υπότιτλους μιας ταινίας και ανέβηκαν κανονικά, οπότε μετά από κάποιες προσπάθειες είδα πως όντως έφταιγε αναφορά σε άλλη σελίδα και παρόλο που είχα αφαιρέσει το ".com" από κάθε σειρά, δεν το ανέβαζε. Ήθελε να σβήσω και την υπόλοιπη γραμμή... Το πρόβλημά μου είναι πως έλεγε ο μεταφραστής πως είναι αποκλειστικότητα για εκείνον τον tracker και γι' αυτό δεν ήθελα να το αφαιρέσω. Δε βγάζω ποτέ credits από υπότιτλους... Το μεταφραστή τον άφησα μέσα, φυσικά, αλλά πλέον λείπει η αναφορά του αυτή (την οποία μάλιστα είχε τέσσερις φορές μέσα!). Ευχαριστώ!

User avatar
firerm
Subtitles Admin
Posts: 105
Joined: Sun Sep 06, 2015 3:17 pm

Re: Μη συμβατός τύπος υπότιτλων για το CD 1. Μόνο srt, sub, smi, txt και ssa τύποι υποστηρίζονται B.

Wed Apr 17, 2019 12:31 pm

Παρακαλώ, ένα "κολπάκι" είναι αντί να αφαιρείς την γραμμή με τα credit Που είναι τύπου tadesite.com να το αλλάζεις σε tade site com βάλε ένα κενο ή βγάλε την τελεία ... θα το δεχτεί.
https://[URL removed by SmallBrother]/

Almuric
Posts: 7
Joined: Tue Apr 16, 2019 5:52 pm

Re: Μη συμβατός τύπος υπότιτλων για το CD 1. Μόνο srt, sub, smi, txt και ssa τύποι υποστηρίζονται B.

Wed Apr 17, 2019 6:41 pm

Το θέμα είναι πως έγραφε "torrentleachgr.com" και έχοντας αφαιρέσει το ".com" πάλι δεν το δεχόταν, ενώ δεν είχε τελεία το υπόλοιπο... Εκτός κι αν μου είχε ξεφύγει κάποιος απ' τους τέσσερις στίχους με το ".com". Έγιναν όλα γρήγορα πάνω στο ψάξιμο και δε θυμάμαι... Θα το έχω υπόψιν και σ' ευχαριστώ!

User avatar
firerm
Subtitles Admin
Posts: 105
Joined: Sun Sep 06, 2015 3:17 pm

Re: Μη συμβατός τύπος υπότιτλων για το CD 1. Μόνο srt, sub, smi, txt και ssa τύποι υποστηρίζονται B.

Wed Apr 17, 2019 9:20 pm

αν έγραφε torrentleachgr.com τότε κάντο κάπως έτσι : torrent leach gr
https://[URL removed by SmallBrother]/

Return to “Ελληνικά”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests