Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.
lenuse
Posts: 58
Joined: Thu Apr 06, 2006 7:21 pm

Shabd (2005)

Sun Jul 16, 2006 9:32 am

Image

Tak jsem zase porušila své předsevzetí, že už se nikdy nebudu dívat na indický (a taky žádný jiný) mainstream (poslední dobou bylo těch nepříjemných překvapení už příliš) a nechala se nálakat na obsazení, které vypadalo slibně. Jména a Sanjay Dutt (Munnabhai MBBS), Aishwarya Rai (Kandukondain Kandukondain) a Zayed Khan (Main Hoon Na) mi připadala jako jistá záruka kvality. V závorce uvádím u každého alespoň jeden film, který, dle mého názoru, stojí za vidění. Jenže...

Prostě nemám ráda filmy, které se tváří, že v sobě skrývají "něco". Možná někomu budu připadat "citově plochá" a cynická, ale já to "něco" často nejsem schopná najít. A Shabd byl jedním z nich.

Slavný spisovatel Shaukat Vashisht, držitel ceny za literaturu, je v autorské krizi. Jeho poslední knihy byly propadáky. V honbě za pravdivým a tragickým námětem začne svou milující ženu (univerzitní profesorku) nutit do nevěry. Naštěstí se o ni začne ucházet mladý kolega a Shaukatova hra s city všech zúčastněných může začít. Jenže mu to celé nějak přeroste přes hlavu. A tak se objevuje otázka, zda celou záležitost všichni přežijí bez újmy.

Prostě další film jako Menaaxi, Lonesome Jim, The Weather Man... Filmy, které spolu na první pohled nemají vůbec nic společného. Jen to, že jsem od nich prostě čekala víc, mnohem víc. Ale všechny prostě byly ve slibně vyhlížejícím obalu zabalené nic. Image

Return to “Bollywood a jiná indická kinematografie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests