Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.
lenuse
Posts: 58
Joined: Thu Apr 06, 2006 7:21 pm

15 Park Avenue

Wed Jun 21, 2006 4:27 pm

Mithi (Konkona Sen Sharma - dcera režisérky filmu) trpí schizofrenií. Její o 18 let starší nevlastní sestra Anjali (Shabana Azmi) ji ale nechce dát do ústavu a společně s matkou a služebnou se o ni starají a hledají nové způsoby léčby. Mithi má svůj svět a těžko rozeznat, kdy popisuje své skutečné zážitky a kdy jde o halucinace. Film popisuje za pomoci flashbacků, jak se Mithina nemoc po otřesném zážitku projevila a jak změnila její život i život jejích blízkých.

Mluví se v něm převážně anglicky a většina herců se objevuje spíš v nezávislých artových snímcích.

Ještě nějaké foto:

Image

Image
Last edited by lenuse on Wed Jun 21, 2006 8:40 pm, edited 1 time in total.

radovanka
Posts: 14
Joined: Tue May 30, 2006 1:28 pm

Wed Jun 21, 2006 7:07 pm

Moc dobrý film... Shabanu mám ráda od té doby, co jsem viděla Fire a Konkona si vybírá samě zajímavé role, jako třeba v Page 3 (kde hraje novinářku).

lenuse
Posts: 58
Joined: Thu Apr 06, 2006 7:21 pm

Wed Jun 21, 2006 8:43 pm

No, tady jde spíš o rodinnou záležitost. Když film režírovala její matka - zároveň autorka scénáře. :lol:

radovanka
Posts: 14
Joined: Tue May 30, 2006 1:28 pm

Thu Jun 22, 2006 9:32 pm

Jasně, ale když to člověk srovnám s filmy s Hrithikem a Roshanem seniorem, tak je na tom Konkona s matkou moc a moc dobře...

lenuse
Posts: 58
Joined: Thu Apr 06, 2006 7:21 pm

Sun Jun 25, 2006 4:24 pm

No. pomalu začínám zjišťovat, že ten hlavní proud se mi až tak úplně nelíbí. Rozhodně mě docela potěšilo, že jsem narazila i v Indii na méně komerční snímky, jako je třeba 15 Park Avenue nebo Hyderabad Blues 2 (jednička bude asi podobného ražení, škoda, že není až tak úplně k mání).

Poslední dobou nějak nerozdýchávám herce typu Akshaye Kumara:
Image

Zatím jsem ho neviděla v žádné hlubší roli, jen samé povrchnosti. Něco jako telenovely. Např.: Waqt: The Race Against Time. Nechápu, jak někdo může výkony herců v tomto filmu označovat za herecký koncert, to mi hlava nebere.

radovanka
Posts: 14
Joined: Tue May 30, 2006 1:28 pm

Wed Jun 28, 2006 10:17 am

Já ho viděla v Dil to pagal hai, kde hral mensi roli a pak v Khakee, coz je akcni snimek a v obou byl dobry. Ale zaznamenala sem, ze si posledni dobou vybira same komedie a pochybuju, ze je to pro nej to prave... moc se na tyto typy hrdinu nehodi.

lenuse
Posts: 58
Joined: Thu Apr 06, 2006 7:21 pm

Wed Jun 28, 2006 10:48 am

No, z vážnějších filmů jsem s ním nedávno viděla tohle: Aitraaz (2004.

Něco jako Skandální odhalení s Michaelem Douglasem. Akshay Kumar jako mladý manažer na vzestupu, Priyanka Chopra jako sexuálně obtěžující šéfová a Kareena Kapoor jako milující a chápává manželka, která také shodou okolností vystudovala práva a může se ujmout manželovat případu a bojovat za jeho očištění.
Jen mi uniknul smysl toho filmu. Když vzpomenu na Water, tak nevím, jestli je užitečné točit v Indii filmy o ženách zneužívajících ubohé bezbranné muže. :lol:

Image

Return to “Bollywood a jiná indická kinematografie”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests