Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.
86Elit

(CRO) PRESTANAK PREVOĐENJA

Wed May 25, 2022 2:30 am

Teška srca najavljujem da prestajem prevoditi i filmove i serije.

Došlo je i do toga.

Počeo sam prevoditi iz razloga jer sam vidio dosta nekvalitetnih prijevoda. To me je smetalo. Onda dok sam prevodio, shvatio sam da ima onih koji svojataju prijevode, što znači, brišu ime autora, urede i navedu kao da su to oni preveli od samog početka iako se vidi je li tako ili nije. Ponekad je teško primjetiti, ali ako ste prevoditelj kao ja vidi se razlika jer je kvalitetno. Isprva sam se ljutio što mi kradu, ali na kraju, navikao sam se i više me nije bilo toliko briga iako sam vidio.

Što se tiče samih korisnika koji su poletjeli i toliko govorili da ne prestajem prevoditi i molili me da ne gledaju sa užasnim prijevodima i koliko sam poruka svaki dan dobivao, pa čak i od onih kojima sam prevodio do sada, naravno besplatno, nevjerojatna je zahvala, zar ne? Nula poruka sam dobio, iako imam laptop koji ni nema ispravno hlađenje. I tako sam sve to preveo. Ja kažem, nije za guske sijeno.

Ponajviše od svega me je veselilo da će ljudi preuzimati moje prijevode i veselilo me je što ću znati da će ljudi preuzimati kvalitetne prijevode, a ne kojekakve Google prijevode i od tzv. prevoditelja. I mislim da govorim u ime mnogih sadašnjih prevoditelja i onih koji više ne prevode. Hvala, ali ne hvala.

User avatar
Dehrimon
Posts: 6
Joined: Tue Apr 19, 2016 8:44 pm

Re: (CRO) PRESTANAK PREVOĐENJA

Wed Jun 29, 2022 12:13 pm

Evo baš naletih na ovaj tvoj post.

Osobno, mislim da griješiš.
Ako voliš to što radiš, a iz tvojih titlova se dalo iščitati da si uložio dosta truda, onda te ne bi trebalo biti briga zašto ljudi ne skidaju tvoje titlove nego se zadovoljavaju minimumom kvalitete koje pružaju nekakvi strojni prijevodi s ispravljenim točkama i kvačicama. Vjeruj mi da i oni koji to postavljaju znaju da je to smeće, ali eto, uživaju valjda u saznanju da su prvi ponudili ljudima takvu glupost i valjda se naslađuju brojem tog skinutog smeća i koliko su ljudi uspjeli prevariti.
Druga solucija bi valjda bila "bolje išta nego ništa". Svi koji su zadovoljni takvom osrednjošću ionako ne zaslužuju ništa kvalitetno.
Tebi bi trebala biti nagrada sama po sebi saznanje da si napravio nešto kvalitetno, da to znaš napraviti, možeš, hoćeš, i uživaš u tome. Cijela mudrost. Što te briga ako su ljudi nezahvalni? Tako je bilo, jest tako, i uvijek će tako biti.
A što se tiče prisvajanja tuđih prijevoda, imaš admina, prijavi i neka on to riješi. Koliko znam, u zadnje vrijeme si i ti imao tu mogućnost jer si dobio status admina.
Meni je osobno jako žao zbog tvoje odluke jer tvojim odlaskom samo se srozala ionako već niska kvaliteta hrvatskog dijela ove stranice. Nadam se da ćeš uzeti u obzir ovo što sam ti napisao, razmisliti, i na kraju predomisliti se i nastaviti.

P.S.
Na ovoj stranici se svakao treba boriti protiv tih strojnih prijevoda. Da se mene pita, bilo bi zabranjeno uopće postavljanje takvih titlova. I znam da i neki admini zaziru od njih.

Return to “General talk in other languages”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests