Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.

S títmo pravidlem...

Suhlasím.
100%
4
Nesouhlasím.
No votes
0
 
Total votes: 4
Sayboot
Posts: 1
Joined: Sat Jan 16, 2010 1:57 am

Velke pismeno ve slove "Buh"

Sat Jan 16, 2010 2:10 am

Zdravím všechny překladatele. :)

Obdivuju vaši trpělivost s překladem a vážím si toho serveru, protože mi umožňuje plně porozumět většině filmů. Image Dabing neuznávám, filmy sleduji vždy v originálním znění.

Přesto bych měl jednu připomínku. Poslední dobou čím dál častěji zaznamenávám jednu všeobecně známou hrubku. Jde o označení křesťanského Boha. V 70% titulků co jsem zde stahoval, je použito vždy malé písmeno ve slově ,,Bůh". Není to o vyznání víry, ale o pravidlech českého pravopisu. Byl bych rád, kdyby se dodržovalo a respektovalo i toto. A velké písmeno, jako je tomu u všech jmen, zůstalo.

Děkuji za pochopení.
Přeji pevné nervy při překladech :idea:
Last edited by Sayboot on Sat Jan 16, 2010 2:20 pm, edited 4 times in total.

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Sat Jan 16, 2010 5:11 am

ja si myslim, ze pan bozko hore si zasluzi velke pismeno. som za Buh.

klusik
Posts: 1
Joined: Thu Jul 22, 2010 6:17 pm

Re: Velke pismeno ve slove "Buh"

Thu Jul 22, 2010 6:23 pm

Je dobře, že to píšeš ;)

Ale spíše mě tu štvou mnohem větší chyby s příslovcem tady.

Přišla tady se podívat.

A podobné nesmysly. ;) Více na mém blogu: http://www.klusal.blog.idnes.cz

Return to “Obecný pokec”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests