Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.
SkyVessel
Posts: 2
Joined: Sat Jul 02, 2016 12:20 am

Problémy s cyrillicí

Sat Jul 02, 2016 12:33 am

Zdravím,
stahuji titulky v cyrillici, ale ve filmu je nemůžu správně nahodit... Myslím, že jsem odpozoroval, že s titulkama uloženýma UTF8 není problém, ale když je uloží jako Latin II nebo jako cokoliv jiného, tak z toho mám rozsypaný čaj. Např si tady najdu titulky Cpt America... Otevřu ukázku a tam normálně

Code: Select all

1 00:00:00,003 --> 00:00:02,553 <i>1991 година</i>
fajn... Stáhnu, extrahuji a mám

Code: Select all

1 00:00:00,003 --> 00:00:02,553 <i>1991 ŃţńŔÝÓ</i>
... což rozhodně není cyrillice... Zkoušel jsem to ukládat jako utf8, zkoušel jsem různé online konvertory, ale buď jsem blbej já, nebo se z toho ničemu nepovedlo dostat tu cyrillici :?

Nemáte někdo nějaké tipy nebo zkušenosti?

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Problémy s cyrillicí

Sat Jul 02, 2016 5:54 am

Ahoj,

musis zmenit encoding. tieto titulky su v CP1251, vacsina video playerov to podporuje, alebo skonvertovat CP1251 do UTF8, potom to pojde pekne

pripravujeme nieco ohladom tohoto, ale kedy to bude dokoncene tazko povedat.

SkyVessel
Posts: 2
Joined: Sat Jul 02, 2016 12:20 am

Re: Problémy s cyrillicí

Sat Jul 02, 2016 4:16 pm

No v tom mám ten problém... Když to otevřu v pspadu, tak to už je zlé a opravdu jsem zkoušel měnit enkodovani a i po uložení je to stejné... I online konvertory to dělají - vždy je výsledek jako čaj :?:

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Problémy s cyrillicí

Sat Jul 02, 2016 5:23 pm

otvor si to vo VLC, urcite to pojde. Ja som to premenoval na TXT a otvoril vo firefoxe a nastavil encoding a krasne to zobrazovalo. Alebo ak s tym nevies pohnut, tak ti to mozem skonvertovat...

Return to “Obecný pokec”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests