Page 1 of 1

Survey PL-CZ

Posted: Thu Feb 27, 2014 12:13 pm
by kamilu
[url][/url]Vážení,

Jmenuji se Kamil Luczaj a jsem doktorandem v Ústavu společenských studií Jagellonské univerzity v Krakově, v Polsku. Spolu s kolegyněmi se podílím na tomto výzkumu. Chtěl bych se zeptat, jestli existuje možnost, abyste poslali tento odkaz k anketě, kterou jsem vytvořil, dalším členům vaše skupiny. Cílem mého výzkumu je, abych popsal životní styl osob, které dělají české titulky k filmům a seriálům. Hodně mi záleží na tom, aby náš výzkum se tyčil jenom osob, které se aktivně podílejí na dělání českých titulků k filmům a seriálům a se přesně proto obrátím na vás a prosím o vaší pomoc. Kdybych tento post dal na otevřené internetové fórum, existuje možnost, že někdo, kdo není ve vaši skupině a se nezúčastňuje procesu vytváření titulků, by se mohl přihlásit ke studiu, což by nějak negativně ovlivnilo jeho výsledek. Chtěl bych, aby obraz, který vznikne v důsledku tohoto výzkumu byl objektivní na tolik, na kolik je to možné. Byl bych moc vděčný, kdybyste nám pomohli organizovat tento výzkum, avšak vím, že se vás docela často prosí o zúčastnění se výzkumu podobajících se tomuto, které jsou konečně falešné anebo jejich výsledky nejsou všeobecně známé. Tato anketa, která je, jako je to vidět, docela komplikovaná, je projektovaná v souladu s metodologií společenských studií, a akademická jednotka, ve které se tento výzkum vede – Ústav společenských studií Jagellonské univerzity v Krakově, v Polsku – je důvodem na spolehlivost našeho výzkumu.
Informace o mé akademické činnosti, kdybyste chtěli verifikovat mou identitu, můžete najít tady: https://jagiellonian.academia.edu/KamilLuczaj. Tento výzkum je čistě akademický a jeho účel je přesně vědecký. Výsledky budou publikované jako věděcký článek. Žadná vaši personální data nebudou poskytovaná dál. Všechny informace, které sháníme, budou tajne a prezentované jenom v kvantitativní podobě, bez používáni individuálních dat, což nedovolí na identifikaci osob. Osoby, které se budou zajímat o výsledek našeho výzkumu, budou moct přečíst raport z vědecké činnosti provedené v rámci tohoto výzkumu.
Myslím, že i pro vás takové čtení mohlo by být přínosné a uvést moc zajímavých informací o skupinách, které překládají titulky do češtiny.
Vyplnění tento ankety vás nebude obtěžovat a bude trvalo asi 15 minut.
Doufám, že bude souhlasit a nám pomůžete. Čekám na vaší odpověď.
Anketu můžete najít tady: http://taste.limequery.org/index.php/971784/lang-cs

S úctou
Kamil Luczaj
Ústav společenských studií Jagellonské univerzity