Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.
User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5879
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Postrehy pre opensubtitles

Wed Feb 20, 2008 8:12 pm

Tento post je od pisal NN na http://blog.opensubtitles.org/other/aud ... g#comments
a ja som ho len sem prekopiroval.



nebolo by mozne pri uploadovani tituliek cez web pridat aj kolonku pre velkost filmu?

nebolo by mozne zaviest diskusiu/Komentare k titulkom aj pre neregistrovanych? dost to ubera z atraktivity stranky a tvorbe komunity, kde by sa dalo podiskutovat u kazdych titulkov o ich kvalite a pod. ci pokritizoat zlodejov z titulky.com, ak sa skryje tlacidlo na odosielanie komentara cez JS spamboty cezen neprejdu a netreba ani captcha (vid riesenie na spravodaj.madaj.net je toho o nom popisaneho dost)

nebolo by mozne aby sa u titulkov zobrazoval aj cas uploadovania? (aspon cez alt/”tooltip”)

odkaz na IMDB a “Vsetky titulky k tomuto filmu” by sa mohli presunut na samostatnej stranke titulkov presunut niekde vyssie nech su na ociach, dole ich nikto nenajde, navyse su drobne, rozhodne su oba tieto odkazy uzitocnejsie ako trebars Stiahnut album z cdcovers ci odkazy na tie torrenty ktore su neopravnene vysoko

u odkazov na torrenty cez mybittorrent dole by si mohol rovno zrusit datum, ktory je trvalo zly z roku 1970

celkovo by sa zisla poupratovat cela horna oblast kde je nazov titulkov, popis, rls, fps, uploader… je to tam dost neprehladne natlacene na seba co sa o dost tazsie cita a nezvyknem si na to asi nikdy, nazov relase a FPS su rozhodne dolezitejsie ako nazov titulkov ktory si da kazdy aky chce a nema problem premenovat

nedalo by a cez cookie zapamatat predvoleny jazyk titulkov pre vyhladavanie, takto musim vzdy prepinat zo SLO/CZE na Vsetky, nevadi mi default nastavenie ze berie (asi) podla browsera, stve ma ale ze ked uz si raz vyberiem Vsetky tak ich musim zakazdym vyberat lebo sa mi tam v kuse tlaci SLO/CZE, proste keby si web pamatam posledne zvolene

preco nie je niekde upozornenie na to, ze vysledky vyhladavania su klikatelne (mimo linkov) a roztvori sa okno s titulkami priamo vo vysledkoch, OS pouzivam uz par mesiacov/rokov a dosiel som na to nahodou az teraz, kedze nikde to nie je naznacene ze by vysledok siel roztvorit, takto som dodnes zbytocne otvaral x zaloziek vzdy s roznymi titulkami

to je asi tak vsetko co ma tak narychlo napada

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5879
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Postrehy pre opensubtitles

Wed Feb 20, 2008 8:35 pm

Tento post je od pisal NN na http://blog.opensubtitles.org/other/aud ... g#comments
a ja som ho len sem prekopiroval.


Dakujem, ze si sa takto rozpisal, cenim si to. Odpovede uvadzam:
nebolo by mozne pri uploadovani tituliek cez web pridat aj kolonku pre velkost filmu?
nechcem to spravit, je to mozne, ale presne na to sluzia programy ako subdownloader a oscar a pod. Aj FPS tam nebolo doteraz, az ma nakoniec presvedcili aby som to tam dal aj ked vnutorne s tym nesuhlasim
nebolo by mozne zaviest diskusiu/Komentare k titulkom aj pre neregistrovanych? dost to ubera z atraktivity stranky a tvorbe komunity, kde by sa dalo podiskutovat u kazdych titulkov o ich kvalite a pod. ...
spamu sa nebojim. Toto som si v hlave preberal, co je lepsie, a dospel som k zaveru ze je lepsie byt zaregistrovany. Nechcem tu riesit (a nemam vobec cas na to a ani admini nemaju cas), ked sa dvaja budu hadat, ze jeden druhemu ukradol nick a ked nejaky anonymous pise, ze uploader je hajzel, lebo...jednoducho nech si pise kazdy co chce, ale nech si za tym stoji. Celkovo, nesuhlasim s tym, aby v diskusii mohli prispievat neregistrovany. Proces registracie je velmi jednoduchy, teda aspon z mojeho pohladu.

nebolo by mozne aby sa u titulkov zobrazoval aj cas uploadovania? (aspon cez alt/”tooltip”)
nad tymto som rozmyslal, nie je problem dorobit, pisem to do tracu
odkaz na IMDB a “Vsetky titulky k tomuto filmu” by sa mohli presunut na samostatnej stranke titulkov presunut niekde vyssie nech su na ociach, dole ich nikto nenajde, navyse su drobne, rozhodne su oba tieto odkazy uzitocnejsie ako trebars Stiahnut album z cdcovers ci odkazy na tie torrenty ktore su neopravnene vysoko
s tymto mi neostava nic len suhlasit. Kazdopadne opensubtitles by mohli prejst celkovym faceliftom, tlaky z 3.stran (cdcovers, torrents...) su dost vysoke, chcu byt cim vyssie, to je logicke, dlho som odolaval, az sa nakoniec prekopali takto vysoko, ale je to napriek uzivatelskej privetivosti, uznavam, porozmyslam ze co s tym.
u odkazov na torrenty cez mybittorrent dole by si mohol rovno zrusit datum, ktory je trvalo zly z roku 1970
ano, toto mam v tracu, ze to musim fixnut.
celkovo by sa zisla poupratovat cela horna oblast kde je nazov titulkov, popis, rls, fps, uploader… je to tam dost neprehladne natlacene na seba co sa o dost tazsie cita a nezvyknem si na to asi nikdy, nazov relase a FPS su rozhodne dolezitejsie ako nazov titulkov ktory si da kazdy aky chce a nema problem premenovat
suhlasim aj s tymto, je to trosku neprehladne, to je tak, ked tam furt nieco doplnam a upravujem, ale snazil som sa :) Nazov releasu a FPS su dolezite, ale cela logika je stavana trosku inak, totiz ked uploadnes tie titule cez program (co chcem uzivatelov donutit, nech chapu, ze na stranku vobec netreba chodit), tak to vyzera trosku inac a uz to ma halvu a patu.
nedalo by a cez cookie zapamatat predvoleny jazyk titulkov pre vyhladavanie, takto musim vzdy prepinat zo SLO/CZE na Vsetky, nevadi mi default nastavenie ze berie (asi) podla browsera, stve ma ale ze ked uz si raz vyberiem Vsetky tak ich musim zakazdym vyberat lebo sa mi tam v kuse tlaci SLO/CZE, proste keby si web pamatam posledne zvolene
toto je samozrejme dobra poznamka, k tomuto mozem len povedat, ze mam spraveny zle cachovy system, ono to je vzdy na ukor niecoho, da sa to prerobit samozrejme, porozmyslam. Kazdopoadne riesenie je si zabookmarkovat os.org/sk/sublanguageid-slo,cze ale samozrejme v tomto mas pravdu a napadlo to aj mna, dalsie riesenie je byt furt lognuty. Tam je problem taky, ze cachujem celu stranku ako je podla URL (ked clovek nie je lognuty). Ale asi to teda spravim podla cookie, staci ked to bude fungovat na uvodnej stranke - uvidime :) Ked tak to daj do tracu.

preco nie je niekde upozornenie na to, ze vysledky vyhladavania su klikatelne (mimo linkov) a roztvori sa okno s titulkami priamo vo vysledkoch, OS pouzivam uz par mesiacov/rokov a dosiel som na to nahodou az teraz, kedze nikde to nie je naznacene ze by vysledok siel roztvorit, takto som dodnes zbytocne otvaral x zaloziek vzdy s roznymi titulkami
..."pretoze OS je plne prekvapeni". Ale nie, mas pravdu, je to na ukor pouzitelnosti, pouvazujem, ako to spravit, asi tam dam vpravo dole nejaku ikonku (sipku), mozno to ludom dojde.

este raz dik za postrehy.

Return to “Obecný pokec”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests