Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.

Titulky.com je...

Super server, vsetko sa mi na nom paci
37%
7
Fajn server, akurat mi nesedia administratori
26%
5
Po tomto, co som sa docital...nemam slov!
5%
1
Je len otazkou casu, kedy skoncia
32%
6
 
Total votes: 19
User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Wed Nov 11, 2009 8:30 am

hej, ja viem o tom a je to "srandovne" a smutne zaroven.

deafboy
Posts: 1
Joined: Wed Sep 22, 2010 9:39 pm

Re: Problemy s TITULKY.COM

Wed Sep 22, 2010 9:48 pm

Páni, nechcem Vám do toho nejako skákať, ale uvedomuejte si že vyššia návštevnosť > viac peňazí z reklamy? A to sa týka ako titulky.com tak aj opensubtitles. Z toho zákonite vyplýva že ak niekto skopíruje súbor z titulky.com na opensubtitles a ty si ich stiahneš cez subdownloader, tak vlastne pripravíš o zisk ako titulky.com tak opensubtitles ;). A ako všetci iste dobre vieme, hosting niečo stojí, správa stránky niečo stojí, a vôbec všetko niečo stojí. Len toľko som chcel...

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Problemy s TITULKY.COM

Thu Sep 23, 2010 6:53 am

Páni, nechcem Vám do toho nejako skákať, ale uvedomuejte si že vyššia návštevnosť > viac peňazí z reklamy? A to sa týka ako titulky.com tak aj opensubtitles. Z toho zákonite vyplýva že ak niekto skopíruje súbor z titulky.com na opensubtitles a ty si ich stiahneš cez subdownloader, tak vlastne pripravíš o zisk ako titulky.com tak opensubtitles ;). A ako všetci iste dobre vieme, hosting niečo stojí, správa stránky niečo stojí, a vôbec všetko niečo stojí. Len toľko som chcel...
Ahoj Deafboy. Dik za tvoj komentar - mas pravdu, vyssia navstevnost -> viac penazi z reklamy. Otazka je, ci robime stranku kvoli vyssej navstevnosti a viacej peniazom, alebo to robime tak, ako si to predstavujeme. Ked som stranku navrhoval, vedel som, ze jedneho dna API bude ovela pouzivanejsie ako webstranka. To je v poriadku, mojim snom bolo mat priamo v prehravaci link - stiahnut titulky.

Myslis, ze to nie je krok spat, ist opat na web, pozerat flashove reklamy, vseliake popupy a vsetky tie srandy, ked nevies kde je ta "download" linka schovana ? Ja radsej kliknem v prehravaci na "stiahni titulky" a vsetko nech ide ako ma, nech to povedzme "stoji" aj jeden - dva riadky reklamy priamo v titulkach.

Rinu
Posts: 8
Joined: Thu Oct 16, 2008 12:00 pm

Re: Problemy s TITULKY.COM

Thu Jan 17, 2013 4:00 pm

"Hájení titulků" jako člověk, co občas nějaké udělá, chápu. Je poněkud bizarní, že úvodní historka se týká zrovna webu titulky.com, se kterým jsem opakovaně řešila stáhnutí mých titulků, které byly rozryté, ale ta poslední řádka titulky.com na konci nemohla chybět.

Na webu je dost stránek, které se titulkům věnují a je velmi jednoduché je přes nějaký vyhledávač najít. Proč je kopírovat na dalších X webů, které jsou kopie jiných, ze kterých si materiál berou? Kdysi jsem pomáhala zakládat Akihabara.cz a jedna z věcí, která se mi líbila a snažila jsem se ji prosadit, byl přístup k překladatelům. Založí si účet, nahrají titulky, komfortně je třeba po měsíci upraví, smažou, mají profil s odkazem na web svojí skupiny, atd. Ti lidé je dělali zadarmo ve svém volném čase a často jim na výsledné formě záleží (tj. například odstranění hrubek nebo paskvilů z nepozornosti), tak proč nestavět spolupráci na vzájemném respektu.

Ups, dobrá nekromancie se mi podařilo.

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Problemy s TITULKY.COM

Fri Jan 18, 2013 6:33 am

Ahoj Rinu,

dakujem za nazor. V prvom rade opensubtitles.org chce sirit titulky medzi ludi, chce ich spravit co najpristupnejsie, to je vizia. To znamena, otvoris si film (si uz v prehravaci, alebo v domacom kine), stlacis 2x nieco na ovladaci a titulky by sa mali objavit. Chodit na web a hladat titulky by mala byt minulost.

Myslim si, ze titulky by sa mali sirit po webe (autorova stranka moze zaniknut), kopii by malo byt niekolko a samozrejme by bolo mat dobre kopiu na webe, ktory je respektovany a ma podporovane API. Je len na autorovi, ci si da na koniec, alebo na zaciatok titulkov odkaz na jeho web atd (kde moze najst poslednu verziu). My tieto odkazy nemazeme. Existuju weby, ktore automaticky prepisuju jednu domenu na ich domenu, to znamena, ze napriklad www.titulky.com prepisu na www.nejakainastranka.com - my to nerobime.

Rinu
Posts: 8
Joined: Thu Oct 16, 2008 12:00 pm

Re: Problemy s TITULKY.COM

Tue Jan 22, 2013 2:20 am

Ahoj oss,

děkuji za odpověď :). Chápu, že princip hromadného šíření je o tom poskytnout titulky co nejvíce lidem co nejkomfortněji. Taktéž se tím minimalizuje riziko nenávratné ztráty. Je to určitě chvályhodné, ale pořád věřím, že snaha o kultivaci komunitního vztahu mezi weby, titulkáři a stahovači by byla ku prospěchu věci.

lombardo1981
Posts: 4
Joined: Mon Jul 01, 2013 2:31 pm

Re: Problemy s TITULKY.COM

Mon Jul 01, 2013 2:52 pm

"Hájenie tiulkov" ako také, je zbytočné, pokiaľ je "plagiátor" skúsený. Tým myslím, že existujú rozličné spôsoby ako oklamať "skúsených adminov", aby nezistili, že ide o preklad z SK do CZ alebo z CZ do SK (alebo nebodaj len prepracované titulky), a nie z angličtiny, príp. iného jazyka.
Ale ak niekto prekladá z odposluchu, všetká česť. Chce to riadnu trpezlivosť.
Osobne si myslím, že niektorí prekladatelia z titulky.com by si svoju arogantnosť mohli radšej odpustiť. Nevytvára to dobrý obraz o nich, ale ani o celej komunite.

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Problemy s TITULKY.COM

Tue Jul 02, 2013 6:01 am

pripajam sa k tvojemu komentaru...uz to tu bolo zopar krat napisane, titulky by mali byt volne siritelne, ak su zachovane vsetky nalezitosti.

lombardo1981
Posts: 4
Joined: Mon Jul 01, 2013 2:31 pm

Re: Problemy s TITULKY.COM

Tue Jul 02, 2013 11:33 am

Skôr som mala na mysli, že "hájenie titulkov" vo svojej súčasnej podobe nemá žiaden význam.
Uvediem jeden príklad: Niekto vezme napr. české titulky niektorého z tzv. prekladateľov (tým myslím tých, ktorí vytvárajú spomínané reštrikcie) a preloží ich do slovenčiny, takým spôsobom, že ich v podstate kompletne prepracuje, uploadne ich, admin ich schváli (pretože si myslí, že ide o jeho preklad) a v komentári si napokon prečítame, že ako zdroj prekladateľ použil napr. anglické titulky.
Má v tomto prípade "hájenie titulkov" zmysel? Podľa mňa nie. Pretože, ak niekto chce klamať, urobí to takým spôsobom, aby s na to neprišlo. Poctivý prekladateľ uvedie všetky náležitosti v správnosti. A to tu už bolo niekoľkokrát spomínané, takže to ani nebudem rozvádzať.
Z uvedeného príkladu vyvstáva ešte jedna otázka: Pôvodný prekladateľ má podozrenie, že na preklad iných titulkov boli použité jeho titulky, a nie anglické, ako je uvedené v popisku. Informuje admina o svojom podozrení. Admin sa na ne pozrie, ale pri zbežnom prekontrolovaní nezistí žiadne podobnosti. Odpíše sťažovateľovi svoje zistenia... že v podstate nič nezistil. Napokon sa rozvinie bezvýsledná debata, o tom, kto má pravdu, na ktorej konci je sťažovateľ vyzvaný, aby predostrel nejaké konkrétne príklady, ktoré by jeho tvrdenie podporovali. Ale, kde ich vziať, keď sú kompletne prepracované! Zostal mu len pocit a zopár drobností, ktoré nasvedčujú správnosť jeho tvrdenia. Ale tie "drobnosti" sú pre adminov irelevantné.
Keď už majú potrebu vykonávať "hájenie titulkov", mali by ju obmedziť iba na kontrolu kvality. Tá význam má. Pretože nie všetci užívatelia dajú spätnú väzbu, či zanechajú pravdivú poznámku o kvalite titulkov. Väčšina z nich sa obmedzí iba na poďakovanie.

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Problemy s TITULKY.COM

Tue Jul 02, 2013 4:45 pm

...si to rozvinula. Keby sa podakovali, alebo hlasovali za titulky na opensubtitles.org - bolo by to fajn.

lombardo1981
Posts: 4
Joined: Mon Jul 01, 2013 2:31 pm

Re: Problemy s TITULKY.COM

Tue Jul 02, 2013 5:18 pm

Osobné skúsenosti hovoria za všetko. :cry:

Aifva
Posts: 2
Joined: Mon Sep 16, 2013 7:04 pm

Re: Problemy s TITULKY.COM

Mon Sep 16, 2013 7:20 pm

Právě mi někdo zkopíroval moje titulky k seriálu Hot In Cleveland z titulky.com na tento server. Jsou to moje první titulky a dalo mi to hodně práce, tak mě teď dost naštvalo, že si je někdo jen vzal a hodil je sem bez mého vědomí. Navíc ještě díl 18 na místo dílu 20. Do konce série chybí 5 dílů, tak může ten, kdo si je stáhl zbytek přeložit a nahrát si je sem. :evil:

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Problemy s TITULKY.COM

Tue Sep 17, 2013 2:36 pm

Ahoj, mozno ti ich nikto neskopiroval, jednoducho sa sem nahrali.

Si autor, alebo autorka, a tie titulky robis pre ludi, alebo pre kamaratov, alebo iba pre navstevnikov titulky.com ? Ja si stale myslim, a ako sa tu mozes docitat, ze prekladatelia, robia tuto tazku pracu aj preto, aby ich titulky mohlo pouzivat vela pouzivatelov. Boli tvoje titulky nejako upravene, bolo nieco odstranene ?

Aifva
Posts: 2
Joined: Mon Sep 16, 2013 7:04 pm

Re: Problemy s TITULKY.COM

Wed Sep 18, 2013 5:30 pm

Jsem momentálně jediná, kdo tento seriál překládá a překládám ho pro lidi a myslím si, že když už si s tím dám nějakou práci, tak si snad můžu rozhodnout, kam ty titulky nahraju. Opravdu mě udivuje tento přístup, že si od někud něco stáhnu a hodím to jinam. Titulky nahrávám pro lidi, aby si je pustili k videu. Nelíbí se mi všudypřítomná reklama a nepřehlednost těchto stránek, proto je sem nenahrávám. :|

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Re: Problemy s TITULKY.COM

Thu Sep 19, 2013 3:29 am

Aifa, ta reklama, co vidis na strankach len zaraba na to, aby sme poskytovali ovela viac pristupov cez API, ktore je absolutne volne a neobmedzene. API ti mozno nic nehovori, viac sa o tom docitas tu: http://trac.opensubtitles.org/projects/opensubtitles - v kratkosti, doma mas media center, ako boxee, xbmc, alebo apple tv, spustis si film, cez menu das vyhladat titulky, program sa spoji s nasou strankou a titulky sa stiahnu. Toto cele zadarmo. Cez API je 3x tolko pristupov ako cez stranku. Cize, to, co vidis (reklamy na stranke...) je len povrch.

Return to “Obecný pokec”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests