Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.

Titulky.com je...

Super server, vsetko sa mi na nom paci
37%
7
Fajn server, akurat mi nesedia administratori
26%
5
Po tomto, co som sa docital...nemam slov!
5%
1
Je len otazkou casu, kedy skoncia
32%
6
 
Total votes: 19
User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Problemy s TITULKY.COM

Mon Oct 08, 2007 9:40 pm

Ahojte,

velmi dlho som vahal ci to sem vobec napisem, ale nakoniec som sa rozhodol ze ano, chcem aby pravda vysla von a aj vy ste vedeli co sa priblizne deje, pripadne sa podelili o svoj nazor a skusenosti.

Kedze mam zopar kamosov, ktori rozmyslaju tak ako ja, a chcu pomoct opensubtitles.org - tak sosnu titulky z titulky.com a supnu ich sem (v titulkoch nic nezmenia, dokonca este do popisu napisu, kto to prelozil a pod). Problem je ale v tom, ze majitelom/adminom titulky.com sa taketo chovanie nepacilo. Preto prednedavnom zaviedli opatovnu registraciu, resp. clovek musi byt prihlaseny, aby mohol sosat nove titulky. Par kont bolo zablokovanych. Najnovsie robia to, ze titulky sa daju stiahnut, ale v ZIPe je vzdy iny titulok a urcite nie k tomu filmu, co by clovek ocakaval.

Ako keby toho nebolo dost, tak mazu komentare vo fore, alebo k titulkam. Len tak pre zabavu skuste pouzit vo fore, alebo v komentaroch slovo opensubtitles.org :)

Je to naozaj "zabavne". Na jednej strane chapem, ze nechcu aby uzivatelia isli inde, ale takto to naozaj nezabezpecia - svojim arogantnym spravanim. Uvidime ako to zvladne novy admin DJRiky, ale predpokladam ze s tym nic nenarobi, lebo je "len" admin - kazdopadne nebude to mat lahke.

Moj nazor na "kradnutie" titulkov je takyto: Predpokladam, ze prekladatelia prekladaju titulky pre vsetkych, pre tych co to pozeraju a hlavne preto, aby sa tie titulky co najviac rozsirili, kedze (dufam) ze to robia bezodplatne. Cize urcite treba zachovat ich kredity v titulkoch a nemazat ich. Ide o urcitu prestiz - aby ich "uzivatelia" spoznali (aha, ten a ten, ten robi fakt super titulky), vela krat dostanu aj na mail pochvalu a myslim, ze toto im dava energiu aby v tom pokracovali. Kazdopadne, existuju ludia (M@rty a pod), ktori s tymto nesuhlasia a robia vsetko mozne, aby sa "nekradli" titulky z titulky.com - mazu komentare, mazu konta, blokuju stahovanie, falsuju subory, zamedzuju novej registracii, pouzivaju black list IP a pod. Co bude dalej ?

Na zaver by som doplnil, moj komentar na titulky.com
tu je jeho originalne znenie:
Tento prispevok tu nebude dlho, takze, kto ho precita, by ho mal skopirovat a poslat znova, ked tu uz nebude....(stalo sa mi to niekolko krat, ze ho vymazali, tak tento vymazu URCITE) Totiz admini ho velmi rychlo vymazu ? Preco ? Lebo su komunisti. Clovek tu nemoze vyjadrit svoj nazor, a ak ho vyjadri, tak velmi rychlo prispevok zmizne. Predpokladam ze mi zmizne aj konto.

Kazdopadne - nesosajte titulky odtialto a nedavajte ich na jeden nemenovany server (otvorene titulky org), pretoze Vase konto bude zablokovane, takym sposobom, ze ak budete tahat titulky, tak sa vam stiahnu uplne ine. M@rty sa robi ze o nicom nevie, ze uz nie je admin, pozdravujem!!! ...a ostatnych pozdravujem tiez.

Kazdopadne, najlepsie je opustit tento komunisticky server, pretoze to, co sa tu deje nie je fakt normalne.

Tomuto prispevku davam tak hodinu zivota, takze pre istotu si ho skopirujte a ked ho vymazu, tak ho sem dajte znova ...ja uz nebudem moct.
Last edited by oss on Mon Oct 08, 2007 10:58 pm, edited 1 time in total.

_mailo_
Posts: 2
Joined: Mon Oct 08, 2007 10:16 pm

Mon Oct 08, 2007 10:23 pm

Ach admine zamysli se a precti si to posobe. Z tohoto postu si kazdy vezme jen tvoji zavist nad titulky.com. Nevis ze zijeme ve svete obchodu,bussinesu, a konkurence. Ani se nedivim, ze se k vam konkurencni server takto chova, kdyz se tu pokazde objevuji titulky, z onoho serveru (a to vetsinou jeste s umazanymi credity, alespon tedy drive, nez na to zacal nekdo apelovat) a kokretne ty jako hlavni pater je odtud krades a nahravas sem. Zkratka nemuzes unest, ze konkretne cessti uzivatele davaji prednost TITULKY.COM. Zamysli se, jako spravny admin by si nemel konkurencni servery vubec navstevovat a ne od nich krast zbozi. A vis co se rika? "ZLATY KOMUNISTI" :D

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Mon Oct 08, 2007 10:48 pm

Som rad, ze reagujes a dufam, ze sa zapoja aj ostatni.
Nevis ze zijeme ve svete obchodu,bussinesu, a konkurence
ano, viem o tom. Ale titulky by sa toho tykat nemali. Urcite nie takym sposobom ako to prezentuju titulky.com - robia vsetko preto (a myslim, ze celkom marne), aby sa titulky z ich servera nesirili dalej. Ja sa pytam na co je to dobre, okrem toho, ze si takto zabezpecuju navstevnost ? Dokonca si myslim, ze niektorim prekladatelom to moze pekne vadit. Nie vsetci to totiz robia pre peniaze, alebo len pre titulky.com
Ani se nedivim, ze se k vam konkurencni server takto chova, kdyz se tu pokazde objevuji titulky, z onoho serveru (a to vetsinou jeste s umazanymi credity, alespon tedy drive, nez na to zacal nekdo apelovat) a kokretne ty jako hlavni pater je odtud krades a nahravas sem.
za umazane kredity by som strielal, na tom sa zhodneme. Ale nezhodneme sa na tom, ze nahravam titulky od nich ku nam. Mam doma film, chcem si ho pozriet, nenajdem titulky na nasom serveri, tak idem na titulky.com a ak tam su, tak ich nahram aj ku nam - nech si ich stiahnu aj ostatni ludia. Co je na tom preboha zle ?
Zkratka nemuzes unest, ze konkretne cessti uzivatele davaji prednost TITULKY.COM
Nie, ja to mozem uniest, absolutne s tym problem nemam. Problem mam s tym, ze titulky.com blokuju uzivatelov, ktori stiahnu titulky a daju ich k nam. Toto sa mi nezda celkom fer. Okrem toho ma stve...precitaj si 1. post, nebudem to tu pisat znova.
Zamysli se, jako spravny admin by si nemel konkurencni servery vubec navstevovat a ne od nich krast zbozi.
Zbozi :) Ako spravny admin by som sa mal starat o vlastny server - a to aj robim, zachvilku pribudnu dalsie jazyky a pod. Stale nieco upravujem a vymyslam, ako by som spravil sluzbu pouzivatelom, aby som zlepsil system.

Aby som bol uprimny, ja mam radost z toho, ked je tolko ludi na servri a vidim, ze viac nez 10tina z nich stahuje titulky cez nejaky program, bud SubDownloader, alebo OSCAR. Najnovsie chcem, aby sa titulky dali stiahnut priamo z FFDSHO filtra, ako pisem o tom na blogu. Jednoducho robim nieco preto, aby sa zmenil system a hlavne nezamedzujem sireniu titulkov (ktore by mali byt free).

To je tak na uvod;)

James
Posts: 39
Joined: Thu Jan 04, 2007 2:59 am

Tue Oct 09, 2007 1:56 pm

Chapu snahu titulky.com. Jeste ze existuje proxy, fuck takové chování jak tam (jako normální je o tom napsat, a ne mazat cokoli k tomuto a dělat že to není). Co se tyce banovani, jak jsem zjistil ze misto titulku taham text obsahujici REMOTE_ADDR bylo mi to jasne hned.

Nikomu nenadržuju, ale titulky maji JEDINOU vyhodu a to je vic uzivatelu. Coze je skoda. Protoze jsou preplneny duplicitama (kazdy si to tam hazi jak chce) a hlavne nemaji multivyhledavani. A protoze nejsem svine a chci umoznit normalnim uzivatelum (uzivatelum opensub :D) najit nove titulky, obratem je vzdy postuji sem. Nemam s tim problem a autora uvadim.

Co se tyce autora, pokud je plne uveden v titulkach a v popisu, titulky muzou byt po internetu kde chcou. A ani slavnej M@rty s tim nic neudela.

Novym uzivatelum opensubu radim: nahravejte titulky z titulky.com Anonymne, tj. neprihlasujte se v Subdownloaderu (doufam ze ho vsichni pouzivate).

Jo, do subdownloaderu by se mohlo dodelat tlacitko Odhlasit, prave pro tento pripad.
Do good things, and good things happen to you
[img]http://homel.vsb.cz/~spi057/userbar.gif[/img]

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Tue Oct 09, 2007 6:12 pm

Tu snahu chapem aj ja a asi kazdy, kto tomu trosku viacej rozumie. Bohuzial, v tomto pripade nepomoze proxy, pretoze sa treba zaregistrovat, ak su titulky novsie ako 14 dni.
Co se tyce autora, pokud je plne uveden v titulkach a v popisu, titulky muzou byt po internetu kde chcou. A ani slavnej M@rty s tim nic neudela.
uplny suhlas.
Novym uzivatelum opensubu radim: nahravejte titulky z titulky.com Anonymne, tj. neprihlasujte se v Subdownloaderu (doufam ze ho vsichni pouzivate).
toto niekedy nepomoze a moc s tym ani nesuhlasim. Jednoducho treba zmenit system a mat titulky zdarma. Nie aby niekto trpel tym, ze chce spravit dobre ostatnym, to je ozaj na smiech, resp do placu.
Jo, do subdownloaderu by se mohlo dodelat tlacitko Odhlasit, prave pro tento pripad.
dnes som hovoril s Capiscuasom, nejako zacal vymyslat, ze chce spravit SubDownloader do firefoxu, ach jaj...:) Vseobecne nema cas, snad si ho najde, ja sa kvoli SubDownloaderu python ucit nebudem (nie je cas, python je ale zaujmavy prog. jazyk, myslim ze by nebol problem...).

Kazdopadne dik za tvoj nazor.

User avatar
psenda
Posts: 7
Joined: Sun Apr 23, 2006 3:44 pm

Fri Oct 12, 2007 4:20 pm

Sleduji, a podporuji tento projekt dejme tomu od zacatku. A proto jsem rad kdyz muzu vydet jak se web pomalu rozrusta, tvori se tu urcita komunita lidi. Kteri chteji aby to nak fungovalo.. A na druhou stranu je v tomo oboru na cesko-slovenskem netu par konkurence schopnich webu... A proto mi vadi ze kdyz nekterej web bezi tak pardne a jinej (titulky.com) zavidi.. Tak hned hned musi pospinovat ten druhej... Kdyz se povazujou za dobrou komunitu tak hned prece nemusi psat do komentaru ruznejch webu at si neumistujou odkazi na os.... atd Maj si hledet sveho serveru a makat na nem! A to ze nekdo vynese tytulky z jejich webu? to ja neco jineho asi k tomu ma duvod.. asi se mu nelibi ze na titulkach(.com) sou tak poj*ebany admini ze se boji i vlastniho stinu.. A na zaver chci jen rict... OS 4EVER

:D

_mailo_
Posts: 2
Joined: Mon Oct 08, 2007 10:16 pm

Mon Oct 15, 2007 6:32 pm

Sleduji, a podporuji tento projekt dejme tomu od zacatku. A proto jsem rad kdyz muzu vydet jak se web pomalu rozrusta, tvori se tu urcita komunita lidi. Kteri chteji aby to nak fungovalo.. A na druhou stranu je v tomo oboru na cesko-slovenskem netu par konkurence schopnich webu... A proto mi vadi ze kdyz nekterej web bezi tak pardne a jinej (titulky.com) zavidi.. Tak hned hned musi pospinovat ten druhej... Kdyz se povazujou za dobrou komunitu tak hned prece nemusi psat do komentaru ruznejch webu at si neumistujou odkazi na os.... atd Maj si hledet sveho serveru a makat na nem! A to ze nekdo vynese tytulky z jejich webu? to ja neco jineho asi k tomu ma duvod.. asi se mu nelibi ze na titulkach(.com) sou tak poj*ebany admini ze se boji i vlastniho stinu.. A na zaver chci jen rict... OS 4EVER

:D
OS sucks, titulky.com - copy to here = OS

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Wed Oct 17, 2007 1:24 am

skoda ze si napisal len tolko, asi ti uz dosli argumenty. Ako vidis, starame sa o uzivatelov a o translatorov, nakodili sme podpisy do tituliek, avsak sme to odstranili, pretoze sa na to ludia stazovali. Urcite si bol takto vypocuti aj na titulky.com spolu s ostatnymi...

http://blog.opensubtitles.org/opensubti ... -subtitles

kazdopadne, mysli si co chces, my vieme svoje :)

User avatar
psenda
Posts: 7
Joined: Sun Apr 23, 2006 3:44 pm

Fri Oct 19, 2007 10:22 am

OS sucks, titulky.com - copy to here = OS

Koukam ze jsi se zaregistroval ten mesic:D Mno a hned vydis chyby.. Jedinou chybou podle me co tu je je to ze ty si nedokazes uvedomit ze kritizovat je lehke ale skusit to sam tezke! A jestli si skalni fanda titulku.com . . . tak se ani nedivim tvemu pisemnemu projevu. Protoze onene web jak jsem zjistil navstevuje nejvic ¨kindrsaku¨ majech deti, krome tech co teda ty title pisou :D! A to je ten kamen urazu! ----> Mali deti + titulky.com = Web jednuduchej jak pro lidi z Jedlickova ustavu.. <--- nechci urazet... Myslim jako funcema, a snazit se nalakat nekoho na klicenku SUCKS!

Typiscka situace:
1) fanda titulku prijde na OS
2) fanda kouka jakou ma web grafickou uroven
3) fanda zjisti jak je vyborne hledani a zdileni svich nazoru s jinimi uzivateli
4) fanda stahne sve prvni titlky z OS
5) fanda zjistuje ze titulky jsou opravdu pro ten film co si vybral a ne jak na titulkach.com
6) fanda zabrousi na OS a stahne si SubDownloader
7) fanda zjituje jak je to vse nejvice jednoduche
8) fanda premysli zda ji je este dulezite chodit na tiulky.com
9) fanda uz neni fandou ale spokojemin uzivatelem OS
10) Uzivatel OS uz jen s usmevem prihlizi tomu jak se konkurenci web cuka ve smrtelnich krecich a snazi se koupat do vsech stran... Uzivatel OS spokojene vypne prohlizech a de si vychutnat film...!


A toto co jsem napsal se posledni dobou stava cim dal vic tak se pak nedivme ze nase forum je ¨zasirano¨
ruznymi spami a blbostmi od titulku.com !!
Last edited by psenda on Thu Oct 16, 2008 12:48 pm, edited 1 time in total.

James
Posts: 39
Joined: Thu Jan 04, 2007 2:59 am

Sun Oct 21, 2007 1:38 pm

Bohuzial, v tomto pripade nepomoze proxy, pretoze sa treba zaregistrovat, ak su titulky novsie ako 14 dni.
Neni problem se zaregistrovat a pote pouzit proxy :twisted:
Do good things, and good things happen to you
[img]http://homel.vsb.cz/~spi057/userbar.gif[/img]

Holubar
Posts: 23
Joined: Sun Dec 24, 2006 3:27 pm

Sun Feb 10, 2008 12:56 pm

Trochu neskora reakcia, ale je velka skoda, ze na svete je tak malo ludi s "otvorenou" myslou ako os. Osobne sa divim, preco ludia preferuju titulky.com, sam som tam skusal nieco nahrat, ale ved je to neskutocna robota prebit sa tymi formularmi :D
Som rozmaznany, pouzivam subdownloader a keby nebol, kaslem na filmy :D

User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Sun Feb 10, 2008 7:15 pm

mozno nevedia o opensubtitles, alebo je to skorej, ze tam to najdu vcasnejsie. Ale osobne si myslim, ze je to otazkou casu, pokym pochopia, ze stahovat titulky cez web je minulostou.


User avatar
oss
Site Admin
Posts: 5878
Joined: Sat Feb 25, 2006 11:26 pm
Contact: Website

Tue Oct 21, 2008 6:29 pm

heh, co ta nastvalo ? :)

User avatar
DeathCZ
Posts: 1
Joined: Tue Nov 10, 2009 9:54 pm

Tue Nov 10, 2009 10:35 pm

Nejvíce mě štve, že na titulkách.com se rozmáhá takzvané "hájení" titulek kde bez souhlasu autora nelze titulky ani načasovat a uploadnout pro ostatní. Načasování nemá nic společného s obsahem a jménem autora, to zůstává stejné.
Díky tomu se tam načasované verze objevují podstatně déle nežli na jiných privátních forech, kde už samozřejmě dobří lidé dávno přečasovali a dali k dispozici.
Jediná možnost uploadu takto načasovaných titulek zde je jako anonym, neb se tak vyhnete blokaci účtu na titulkách.com
Připravte se na to, že vám ale lidé uznávající "hájení" titulek budou alespoň zde titulky označovat jako vadné. S tím se nedá nic dělat, je to daň za to, že chcete aby si lidé užili film s titulky ihned a free. :D

Return to “Obecný pokec”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests