Forum rules
Under no circumstances is spamming or advertising of any kind allowed. Do not post any abusive, obscene, vulgar, slanderous, hateful, threatening, sexually-orientated or any other material that may violate others security. Profanity or any kind of insolent behavior to other members (regardless of rank) will not be tolerated. Remember, what you don’t find offensive can be offensive to other members. Please treat each other with the kind of reverence you’d expect from other members.
Failure to comply with any of the above will result in users being banned without notice. If any further details are needed, contact: “The team” using the link at the bottom of the forum page. Thank you.
Peti81-
Posts: 6
Joined: Fri Mar 06, 2020 9:00 am

Re: Segítségkérés és technikai információk

Sun Aug 08, 2021 9:15 pm

Hello!

Jobb Topic-ot nem találtam erre: feltöltöttem ezt a fairatot: https://www.opensubtitles.org/hu/subtit ... perdeep-hu. Miért nem nyílik meg rendesen a felirat oldala, ha rákattintok a szokásos módon, innen: https://www.opensubtitles.org/hu/search ... -superdeep ? A letöltése ez utóbbi oldalon működik, a megfelelő ikonnal, de gondolom, sokan inkább a felirat fő oldaláról szokták meg. Töltöttem fel már ide egy jó pár feliratot, de ilyennel még soha nem találkoztam. ??? A bejelentkezéssel/felirat módosítással is probléma volt, de elvileg (utólag) a feltöltőt is átírtam "Peti81-"-re (alapból nem tudom miért nem vette be a rendszer), de ez sem jelent meg eddig.

Köszi!

Peti81-
Posts: 6
Joined: Fri Mar 06, 2020 9:00 am

Re: Segítségkérés és technikai információk

Mon Aug 09, 2021 8:29 am

Még az előzőhöz annyi, hogy feltölteném a fenti felirat javított változatát, de így, hogy nem engem ír feltöltőnek, nem tudom hozzá feltölteni az új felirat file-t. Kérem javítsátok a problémát.

User avatar
Verdike
Subtitles Admin
Posts: 78
Joined: Thu Dec 19, 2019 12:38 am
Contact: Facebook

Re: Segítségkérés és technikai információk

Sat Aug 14, 2021 12:23 am

Az első felirattal az a gond, hogy a jogvédők kérték a törlését.
Bár nem túl gyakran, de néha ilyen is előfordul, és ilyenkor nincs mit tenni, törölni kell.

Motayika
Posts: 8
Joined: Wed Nov 13, 2019 11:24 pm

Re: Segítségkérés és technikai információk

Fri Sep 10, 2021 12:55 am

Májusban feltöltöttem a Dhruva feliratát, megjelölve a nevemet fordítóként, de mint feltöltő az Anonymus jelenik meg. (Még az is lehet, hogy nem jelentkeztem be).Szerettem volna apró javítást eszközölni rajta. Van rá mód, hogy utólag a feltöltő az én nevem legyen?

User avatar
Verdike
Subtitles Admin
Posts: 78
Joined: Thu Dec 19, 2019 12:38 am
Contact: Facebook

Re: Segítségkérés és technikai információk

Fri Sep 17, 2021 6:34 pm

Májusban feltöltöttem a Dhruva feliratát, megjelölve a nevemet fordítóként, de mint feltöltő az Anonymus jelenik meg. (Még az is lehet, hogy nem jelentkeztem be).Szerettem volna apró javítást eszközölni rajta. Van rá mód, hogy utólag a feltöltő az én nevem legyen?
Igen, ki is javítottam.

Motayika
Posts: 8
Joined: Wed Nov 13, 2019 11:24 pm

Re: Segítségkérés és technikai információk

Mon Sep 20, 2021 3:22 am

Köszönöm szépen!

BauMan72
Posts: 4
Joined: Tue Nov 02, 2021 8:13 am

Re: Segítségkérés és technikai információk

Thu Feb 03, 2022 12:37 am

Egy kis segítséget kérnék azzal kapcsolatban, hogy hogyan oldhatom meg azt a problémát, hogy túl gyors a tábla az olvasáshoz, mert ha feldarabolom a szöveget akkor is ez lesz a gond mivel hosszú (viszonylag) a mondat. Minden segírséget elfogadok!

User avatar
Verdike
Subtitles Admin
Posts: 78
Joined: Thu Dec 19, 2019 12:38 am
Contact: Facebook

Re: Segítségkérés és technikai információk

Thu Feb 03, 2022 3:41 pm

Egy kis segítséget kérnék azzal kapcsolatban, hogy hogyan oldhatom meg azt a problémát, hogy túl gyors a tábla az olvasáshoz, mert ha feldarabolom a szöveget akkor is ez lesz a gond mivel hosszú (viszonylag) a mondat. Minden segírséget elfogadok!
1. Lehet picit játszani az időzítéssel, de nem túl sokat.
2. A táblák összevonásával általában időt nyersz.
3. Ha így sem működik, akkor nem marad más hátra, mint belenyúlni a szövegbe, átfogalmazni, tömöríteni, sűríteni, akár úgy is, hogy ami nem annyira lényeges, azt kihagyni.
Amúgy ez az egyik gyengéje feliratkészítésnek, hisz az angol alapból tömörebb. Én ezért is nem nézem jó szemmel, ha valaki egy az egyben az angol időzítésre fordít, anélkül, hogy az időzítési korrekciókat elvégezné.

Küldd át nekem mailben a feliratot, esetleg jelezd, hogy milyen táblákról van szó, hadd lássam, én mit tudnék kezdeni vele.

BauMan72
Posts: 4
Joined: Tue Nov 02, 2021 8:13 am

Re: Segítségkérés és technikai információk

Thu Feb 03, 2022 8:39 pm

Egy kis segítséget kérnék azzal kapcsolatban, hogy hogyan oldhatom meg azt a problémát, hogy túl gyors a tábla az olvasáshoz, mert ha feldarabolom a szöveget akkor is ez lesz a gond mivel hosszú (viszonylag) a mondat. Minden segírséget elfogadok!
1. Lehet picit játszani az időzítéssel, de nem túl sokat.
2. A táblák összevonásával általában időt nyersz.
3. Ha így sem működik, akkor nem marad más hátra, mint belenyúlni a szövegbe, átfogalmazni, tömöríteni, sűríteni, akár úgy is, hogy ami nem annyira lényeges, azt kihagyni.
Amúgy ez az egyik gyengéje feliratkészítésnek, hisz az angol alapból tömörebb. Én ezért is nem nézem jó szemmel, ha valaki egy az egyben az angol időzítésre fordít, anélkül, hogy az időzítési korrekciókat elvégezné.

Küldd át nekem mailben a feliratot, esetleg jelezd, hogy milyen táblákról van szó, hadd lássam, én mit tudnék kezdeni vele.
Köszönöm szépen a segítséget, át is küldtem

apszika
Posts: 4
Joined: Thu Feb 04, 2021 1:55 pm

Re: Segítségkérés és technikai információk

Mon Jun 20, 2022 10:35 am

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van e valami technikai oka annak, hogy miért nem érkeznek egy ideje e-mail értesítések, ha felkerül egy általam, a kérésekhez hozzáadott felirat. Be kell ehhez állítani valami újdonságot, vagy egyszerűen csak megszűnt ez a remek "szolgáltatása" az oldalnak.

Válaszokat előre is köszönöm!

User avatar
Verdike
Subtitles Admin
Posts: 78
Joined: Thu Dec 19, 2019 12:38 am
Contact: Facebook

Re: Segítségkérés és technikai információk

Tue Jun 21, 2022 8:13 pm

Nem te vagy az első, aki erre panaszkodik. Sajna, ez nem az én aszalom, így kérdésedre nem tudom a választ. Megkérdezheted az angol nyelvű fórumon, esetleg megtehetem én is az adminok belső fórumán.

apszika
Posts: 4
Joined: Thu Feb 04, 2021 1:55 pm

Re: Segítségkérés és technikai információk

Wed Jun 22, 2022 10:07 am

Rendben, köszönöm az infót.

Cora_hu
Posts: 2
Joined: Tue Mar 07, 2023 11:37 pm

Re: Segítségkérés és technikai információk

Tue Mar 07, 2023 11:42 pm

Sziasztok!
Még nagyon új vagyok, és sikerült elsőre egy hibás feliratot feltöltenem. Javítás után ismét feltöltöttem újként, mert nem találtam, hogyan lehetne a korábbit kicserélni. Ilyen cserére van lehetőség? Ha igen, hogyan?
Lehet valahogy törölni most a régi rosszat? (arra sem jöttem rá, hogyan lehetne...)
Előre is nagyon köszönöm!

User avatar
Verdike
Subtitles Admin
Posts: 78
Joined: Thu Dec 19, 2019 12:38 am
Contact: Facebook

Re: Segítségkérés és technikai információk

Wed Mar 08, 2023 6:16 pm

Szia!
Köszöntünk minálunk! :)
A feliratot a „módosítom” gombra kattintva, a megnyiló oldalon a „Feliratok törlése” ikon kipipálásával, majd a „Módosítások elküldése ellenőrzésre” ikonra való kattintással lehet. Ugyanezen az oldalon lehet bármilyen módosítást eszközölni a felirattal kapcsolatosan. Például a már feltöltött feliratot frissíteni egy javított verzióval. (így nem muszáj újra feltölteni).
Ha te töltötted fel a feliratot, a módosítások azonnal érvénybe lépnek. Amennyiben másvalaki feliratánál kérsz módosítást, szükséges az admin jóváhagyása.
Ennyi. Majd belejössz.

UI. A korábbi feliratodat töröltem.

Cora_hu
Posts: 2
Joined: Tue Mar 07, 2023 11:37 pm

Re: Segítségkérés és technikai információk

Thu Mar 09, 2023 2:31 pm

Szia!
Köszönöm a választ, a biztatást és a segítséget! :)

Return to “Magyar”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests